top of page

ÜRETİM

PVC İmalat Prosesi

Proje spesifikasyonlarına ve statik hesaplamalara göre membran detayları, yapıştırma ve köşe plakası tipleri belirlendikten sonra üretim prosesi başlamaktadır.

YÜZEY KONTROLÜ VE KESİM
Üreticiden gelen membran topları yüzeylerinde imalat aşamasında oluşabilecek deformasyon veya defolara karşı yüzey kontrolleri kesim makinası üzerinde gözle kontrol yapılmaktadır. Rulo halinde gelen malzemeler oluşturulan kesim panellerin uygun olarak CNC kontrollü otomatik makinelerde +/-1mm hassasiyette kesilir.
Kesilen şablonlar yapıştırılmak üzere üretim hattına alınırken, kenar bohça veya fitil yapımı işlerine başlanır.

YAPIŞTIRMA
Bir araya getirilen şablonlar yüksek kaynak mukavemeti sağlaması açısından High Frequency makinelerınde yapıştırılır.

ÖLÇÜ KONTROLÜ
HF (Yüksek Frekans) kaynak işleminden sonra şablonların proje ölçülerine uygunluğu kontrol edilir.

PAKETLEME
Ölçü kontrolünden geçen membran örtüler montaj planlamasına uygun olarak özenli bir şekilde paketlemesi yapılır.

NAKLİYE
Paketlemesi yapılan PVC membran malzemeleri montajı yapılmak üzere şantiye sahasına nakledilir. .

Çelik İmalat Prosesi

SERTİFİKALI MALZEME ALIMI
Proje standartlarında belirlenen çelik, cıvata, alüminyum profil, çelik halat malzemeleri sertifikalarına göre alımı yapılır.

ÇELİK İMALATI
Projede belirlenen ölçü ve detaylara göre mühendis/tekniker arkadaşlarımızın kontrolü altında imalatlar yapılmaktadır. Birbirlerine kaynağı yapılan parçaların temizlikleri yapılır ve boyama veya galvaniz işlemine hazır hale getirilir.

GALVANİZ VE BOYA İŞLEMLERİ
Temizilği yapılan çelik profil ve plakalar galzvaniz veya boya işlemine tututulur. Galvaniz işleminde çelik galvaniz havuzlarında korozyona karşı çinko kaplama ile içli-dışlı olmak üzere kaplanır. Boya işlemi çelik yüzeylerine belirlenen ral kodu baz alınarak yapılmakta olup, öncesinde bir astarlama işlemi mutlaka yapılmaktadır. Galvaniz işlemi kadar korozyona dirençli değildir, yüzeysel koruma sağlar. Nakliye ve montaj sırasında boya yapılan yüzeyler çok çabuk hasar göreceği için paketleme ve nakliye daha hassas yapılmalıdır.

NAKLİYE
Galvanizli veya boyalı çelik malzemeler nakliye sırasında zarar görmeyecek şekilde istiflenir veya paketlenir.

bottom of page