top of page

PROJE DANIŞMANLIK

TASARIM 3D MODELLEME
Genel olarak membran kabuk ve alabileceği şekiller ile altyapı olarak kullanılacak betonarme ve çelik yapılar konusunda yeterli bilgi sahibi olmayan proje sahiplerinin yönlendirmesiyle estetik, fonksiyonel,güvenlik ve ekonomiklik ilkelerini baz alarak tasarımlar yapıyoruz. Bu tasarımları 3d görseller olarak çeşitli formatlar da yine beğenilerinize sunuyoruz.
Tekstil mimarisinin yapısal tasarımlarıyla ilgili sizlere bir öngörü oluşturabilmesi amacıyla 3d model kütüphanemizi tavsiye ediyoruz. Düşündüğünüz fonksiyon ve estetik membran yapılar ile ilgili konu başlıklarına göre değerlendirme yapabilirsiniz.

TASLAK PROJE ANALİZİ
Form ve strüktüre tasarımsal olarak karar verildikten sonra yüzeysel olarak kapatılan alan, çelik ve membran metrajları, mesnet reaksiyonları ve betonarme temel mahiyetleri olarak daha gerçekçi yaklaşımlar elde edebilmek amacıyla tarafımızdan ön statik analiz ve birimleme çalışmaları mühendis arkadaşlarımız tarafından yapılır.

DETAY GELİŞTİRME
Detay çalışmaları çelik, alüminyum, halat ve aksesuarları ile tekstil malzemenin nasıl bir şeçeneği ve beraber nasıl çalışacağı, malzeme, ergonomiklik, estetik ve ekonomiklik durumlarına göre Proje sahiplerinin tasarlanan yapı ile ilgili yönlendirmesiyle şekillenir. 

MALZEME SEÇİMİ
Projenin mahiyetine, ekonomiklik beklentisine, proje sahiplerinin özel isteklerine, geçilen açıklık ve membran yapının statik gereksinimlerine uygun olarak çeşitli kalite,marka ve özellikte membran PVC, ,malzemelerine karar vermek; ihtiyaç ve fonksiyona en uygun malzeme seçimini avantaj ve dezavantajlarıyla beraber yapıyoruz. FerrariMehlerHeyTEX,  gibi Garantili ve güvenilir üretici firmaların malzemelerini öneriyoruz.


TEKNİK ŞARTNAME OLUŞTURMA
İhaleye çıkacak resmi veya tüzel kişiliklerin çıkarlarına uygun, adil ve rekabet kuralları çerçevesinde ; yapılacak olan işin önemine, ekonomisine ve Teknik hassasiyetine uygun, doğru firmalarla çalışılabilmesi adına tse ve /veya uluslararası normları gözeterek projeye özel PVC,membran örtü+çelik yapısal şartnamelerini hazırlıyoruz.

SÜREÇ VE YAPIM METODOLOJİSİ
Yapılacak projenin fiziksel boyutuna, imalat kalite ve standardına, montaj sürecine ve iklimsel ve çevresel faktörlere göre süreç planlaması ve bu surecin içerdiği malzeme temini, imalat, nakliye ve montaj durumlarının proje sahiplerinin çıkar ve beklentilerine uygun olarak öngörüsel planlanması tecrübeli ve profesyonel proje sorumlularımızın danışmanlık görevleri dahilindedir.

BÜTÇE OLUŞTURMA
Geliştirmesini yaptığımız/yapmadığımız, genel veya spesifik kriterleri belli olan(metraj, adet, malzeme,süreç,kalite, iş bölümü) şartnamesi olan, olmayan her türlü yapısal membran örtü+çelik proje için gerçekçi fiyat analizleri yapıp, proje sahiplerinin bütçesel beklentilerine ve işbirliğine uygun olarak tekliflerini hazırlamak profesyonel pazarlama ekibimizin en önemli görevlerinden biridir.

PROJELENDİRME

Mimarların, mekansal tasarımcıların ve yatırımcıların yaratım düşlerinin hiçbir şekilde engellenmemesi gerektiğine inanıyoruz. Müşterilerimize neyin yapılmayacağını söylemek yerine, isteklerini nasıl gerçekleştirebilecekleri konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen müşterilerimiz veya çözüm ortaklarımıza en iyi çözümü gerçekleştirmek için birlikte çalışarak en ideal konsept çözümünü sağlamaya çalışıyoruz.

Son versiyon yazılım ve ekipmanlarla donanmış ekiplerimizle her türlü germe mimarisi adına her türlü çelik+betonarme+Membran kabuk projelerini gerçekleştirmekteyiz. Çözümlediğimiz projelerimizde Genelde Form bulma, Sonlu eleman analizleri, Şablonlama , Bağlantı detayı tasarlama sıralamasını takip ediyoruz.

FABRİKASYOUN

SAKARYA/KARTEPE lokasyonunda bulunan fabrikamız, 1.000 m² kapalı alan ve 500 m² açık alnıyla dünyanın en büyük tekstil Membran işleme tesisi olup, en gelişmiş makine parkuru (5m ve 3m en cnc kesim tezgahları, özel üretim etfe yapıştırma nakinaları, modern High Frequency (HF) makineleri, her ebatta teflon ütü ve pressleme makineleri), tecrübeli mühendis ve eğitimli personeli ile yıllık 300.000 m² PVC, 150.000 m²  işleme kapasitesiyle yalnızca Türkiye’de değil tüm dünya da yapılmakta olan tekstil mimarisi projelerine çözüm olmaktadır.

bottom of page